FORGOT YOUR DETAILS?

המחלקות שלנו

מפעל האקסטרוזיה

בחברת פרופאל פועלים שני קווי אקסטרוזיה (שיחול) אוטומטיים:
• קו בגודל 3,000 טון לייצור פרופילים המשתמש בבולי אלומיניום בקוטר של 9 אינץ'. המכבש פועל בטכנולוגיית Front Loading המאפשרת השגת שיחול מדויק יותר עם פני שטח טובים יותר בהשוואה למכבש קונבנציונלי בטכנולוגיית Back Loading.

• קו בגודל 1,800 טון לייצור פרופילים המשתמש בבולי אלומיניום בקוטר 7 אינץ'. המכבש פועל בטכנולוגית Short Stroke.

בשני הקווים משולבות מערכות קירור וטיפול תרמי מהמתקדמות בעולם. מערכות אלה מספקות קירור מהיר לשמירה על תכונות מכאניות רצויות של הפרופיל. הקירור מושג בעזרת התזת מים, התזת אוויר והתזה משולבת של מים ואוויר על הפרופיל. שני קווי השיחול אוטומטיים לחלוטין: הפרופילים משונעים בכלובים באופן אוטומטי ללא מגע יד אדם מרגע יציאתו של הפרופיל מהמכבש, דרך תנור הזיקון ועד לאחר האריזה האוטומטית. האוטומציה בקווי השיחול מאפשרת מינימום מגע יד אדם ובכך נמנעות סטיות בייצור ופגיעה באיכות הפרופילים.

תכונות התוצרים:
• גודל האקסטרוזיה: 300-50 מ"מ אורך/קוטר (תלוי גיאומטריה וסגסוגת)
• מעגל חוסם מרבי: 280 מ"מ
• משקל מוט בודד מרבי: כ-125 ק"ג
• משקל למטר: 0.1 עד 30 ק"ג למטר

מחסן אוטומטי

מחלקת תכנון וייצור הטבעים (תבניות) גם היא חלק מתפיסת "הכול תחת קורת גג אחת " של חברת פרופאל, ומועסקים בה אנשי תכנון וייצור בעלי ניסיון רב שנים. פעילות המחלקה בתוך המפעל מאפשרת קשר ישיר ומלא בין אנשי תכנון ויצור התבניות ובין מחלקת הייצור, ובתוך כך קבלת משוב מידי ומלא על ביצועי התבנית בתהליך הייצור.
חברת פרופאל מייצרת טבעים בתהליך CNC מלא, כמעט ללא צורך בגימור ידני. המחלקה מתכננת ומייצרת עשרות טבעים מדי חודש וביכולתה לייצר טבע בהליך מהיר של שלושה ימים בלבד.
ייצור תבנית באופן עצמאי מאפשר תכנון תבנית חדשה על פי משוב מהייצור הקודם וכתוצאה מכך הגעה לאיכות מוצר מרבית.

מחלקת תכנון וייצור טבּעים

מחלקת תכנון וייצור הטבעים (תבניות) גם היא חלק מתפיסת "הכול תחת קורת גג אחת " של חברת פרופאל, ומועסקים בה אנשי תכנון וייצור בעלי ניסיון רב שנים. פעילות המחלקה בתוך המפעל מאפשרת קשר ישיר ומלא בין אנשי תכנון ויצור התבניות ובין מחלקת הייצור, ובתוך כך קבלת משוב מידי ומלא על ביצועי התבנית בתהליך הייצור.
חברת פרופאל מייצרת טבעים בתהליך CNC מלא, כמעט ללא צורך בגימור ידני. המחלקה מתכננת ומייצרת עשרות טבעים מדי חודש וביכולתה לייצר טבע בהליך מהיר של שלושה ימים בלבד.
ייצור תבנית באופן עצמאי מאפשר תכנון תבנית חדשה על פי משוב מהייצור הקודם וכתוצאה מכך הגעה לאיכות מוצר מרבית.

קו מיון אלומיניום

חברת פרופאל ממחזרת אלומיניום כחלק ממחויבותה הסביבתית. הפסולת הנרכשת ממוינת במפעל בשיטת מגנט, אדי קארנט ורנטגן על מנת להבטיח אספקת אלומיניום נקי לבית היציקה.

בית היציקה

בית היציקה הוא חלק מתפיסת "הכול תחת קורת גג אחת" של חברת פרופאל. תהליכי ייצור חדשניים, הומוגניזציה של הסגסוגת וטיפול תרמי בתהליך רציף מבטיחים חזרתיות מדויקת ושיחול מיטבי. מנות ייצור קטנות מאפשרות סגסוג התואם את דרישות המוצר סופי ומעקב אחריו משלב חומר הגלם.
חברת פרופאל מחויבת לסביבה. כ-90% מהפרופילים בפרופאל מיוצרים מחומר גלם ממוחזר - תערובת של אלומיניום ממוחזר, אלומיניום נקי וסגסגים שונים. התערובת מותכת בבית היציקה בתהליך מתקדם התורם לצמצום הזיהום הסביבתי בהיבטים רבים:
• אין צורך לייבא את חומר הגלם מארצות או יבשות מרוחקות ובכך נחסך זיהום הסביבה הכרוך בשינוע.
• השימוש בחומר גלם ממוחזר מאפשר 100% מׅחזור של הפחת העצמי, מה שחוסך נפח עצום של פסולת להטמנה או לטיפול.
• בעת התכת האלומיניום נעשה שימוש ב-5% בלבד מהאנרגיה שהייתה נדרשת להפקת חומר גלם מאלומיניום טהור - חיסכון ניכר באנרגיה ובפליטות פחמן מזהמות.
• בעת התכת האלומיניום ליציקת בולי האלומיניום, נפלטים 5% בלבד מכמות הפחמן הדו חמצני הנפלטת בעת יציקת בול אלומיניום המופק מעפרת אלומיניום לראשונה. זוהי תרומה משמעותית לצמצום פליטת מזהמים וגזי חממה.
• מחלקת ההתכה שבמפעל משתמשת בטכנולוגיות מתקדמות המצמצמות באופן משמעותי את פליטת המזהמים לסביבה, לדוגמה: מחליף חום, המוריד את הטמפרטורה מכ-1,000 מעלות צלסיוס לכ-200 מעלות בתוך שניות ומבערים מתקדמים השורפים את הגז ביעילות.
• חברת פרופאל רוכשת טכנולוגיות מיטביות (BAT) לצמצום פליטת המזהמים. כתוצאה מכך, בעת ביצוע השקעות משמעותיות כגון הקמת בית היציקה ומפעל האׅלגון, כ-33% מסך ההשקעה שלנו מופנים לטכנולוגיות שומרות סביבה המצמצמות פגיעה וזיהום.
• למפעל יש היתר פליטה והיתר רעלים על פי חוק.

מפעל האִלגון

מפעל האִלגון הוא חלק מתפיסת "הכול תחת קורת גג אחת" של חברת פרופאל. תהליך האִלגון בפרופאל ממוחשב ואוטומטי לחלוטין, מבוצע בקו המצויד בטכנולוגיות מודרניות ונמצא בשורה אחת עם מפעלי האִלגון המתקדמים בעולם.
במהלך האִלגון נבנית שכבה מבוקרת של תחמוצת המשולבת בפני השטח העליונים של הפרופיל. שכבת האִלגון נבנית כחלק מהפרופיל עצמו, וככזאת היא מספקת לפרופיל הגנה מרבית, אינה דוהה ואינה מתקלפת. הגנה על פרופיל האלומיניום באמצעות אִלגון עדיפה על פני צביעה אלקטרוסטאטית. באזורים קורוזיביים (מעודדי החלדה) במיוחד, כמו למשל בקרבת הים, שבהם נדרשת הגנה מרבית על הפרופיל, אִלגון אינטגרלי כמו זה המוצע בפרופאל הוא המיטבי והמומלץ ביותר על ידי אנשי מקצוע.
בשלב קדם האִלגון, הפרופילים מוכנסים לתא שבו נורות עליהם מיליוני כדוריות נירוסטה ב-360 מעלות. הכדוריות פוגעות בכל היקף הפרופיל ומעבדות את פני השטח למראה מגורען אחיד – התוצאה הגעה לגוון מדויק, טקסטורה מדויקת, עמידות ותוצאה כללית אלגנטית.

יתרונות האִלגון בפרופאל:
• שטיפה משולשת
• דיוק עד רמת המיקרון
• אִלגון עד 7.4 מטר אורך
• בקרה ממוחשבת ומלאה על כל שלבי הייצור

גימור משי ופרו-משי
• אִלגון הפרו-משי הייחודי של פרופאל הוא תהליך שמקנה לפרופיל מראה יוקרתי ואחיד בהשוואה לגימורי האִנּוּד (אנודיזציה) האחרים.
• ניתן לקבל גימור בכל רמות המיקרון והגוונים הקיימים: סטנדרט - טבעי, ברונזה, גווני חום ושחור; סדרת "יהלום" - נירוסטה, כחול, ירוק, נחושת וכדומה.
יתרונות הפרו-משי
טקסטורה אחידה. בשונה מגימור פרו-משי, אִלגון מאט אינו עובר תהליך הכנה וקווי האקסטרוזיה או הזרימה בולטים לעין; אִלגון משי עובר תהליך הכנה בהברשה, שבו המברשות אינן יכולות להגיע לכל אזור בפרופיל, ולכן לאזורים בפרופיל שלא הוברשו יש טקסטורה שונה ופסי האקסטרוזיה בהם לא עברו תהליך טשטוש. לפיכך, כאשר התוצאה המבוקשת היא טקסטורה אחידה, גימור פרו-משי הוא החלופה הטובה ביותר.
גוון אחיד בכל כיוון. גם לתהליך האקסטרוזיה וגם לתהליך המשי יש כיוון (כיוון השיחול או כיוון ההברשה, בהתאמה). קרני השמש הנשברות על פני השטח מקנות גוון שונה לאותו פרופיל כשהוא מאונך או אופקי. מאחר שבתהליך הפרו-משי העיבוד מבוצע ב-360 מעלות, מתקבל מראה מסגרת אחיד ונקי.

מפעל העיבודים המשלימים

מפעל העיבודים המשלימים הוא חלק מתפיסת "פרופאל - הכול תחת קורת גג אחת". המפעל מאפשר לבצע את כל פעולות תכנון ועיבוד הפרופילים במקום אחד, בכלל זה מערכות עיגון לפאנלים סולאריים ופרופילים לתעשיית הרכב.
מרכז העיבודים ממוקם באולם ייצור חדיש בשטח של כ-4,000 מ"ר שנבנה במיוחד למטרה זו. גולת הכותרת של מרכז העיבודים הוא מכונתCNC בעלת חמישה צירים, הראשונה מסוגה בארץ. המכונה מבצעת פעולות עיבוד של פרופילי אלומיניום באורך של 7.3 מטר בדיוק גבוה של עשירית המילימיטר. נוסף על כך, פועלת במרכז מכונה אוטומטית חדשה לחיתוך וניקוב פרופילי זווית, משורים, ומכונות ניקוב המאפשרות עיבוד נוסף.
אנו פועלים על פי מפרט הלקוח ומבצעים את כל העיבודים: כרסום, קידוח, הברזה, כרסום-חוט, חיתוך, ניקוב (פינוי) וניסור.

מערכות עיגון סולאריות
חברת פרופאל גאה להיות חלק מהמהפכה הסולארית בישראל. החברה מתכננת ומייצרת מערכות עיגון מאלומיניום עבור פאנלים סולאריים: עד היום פרופאל יצרה ומכרה מעל 500 מגה וואט של מערכות עיגון סולאריות. המערכת מותאמת לכל סוגי הגגות (רעפים, בטון או אסכורית) וכן למערכות קרקעיות. העקרונות המנחים את יצירת המערכות, שתוכננו על פי סטנדרטים בינלאומיים גבוהים ותקנים מחמירים, הם עיבוד איכותי וקפדני של המוצרים המאפשרים הרכבה מהירה ותחזוקה פשוטה של המערכת, תכנון נכון וחיסכון בעלויות.
ניתן להזמין את הרכיבים ברמות שונות של גימור ועיבוד לפי צרכי הלקוח: ללא ציפוי, מאולגן, חתוך למידה, מנוקב, עם אביזרי חיבור, ברגים, מורכב למשולשים וכדומה.
נוסף על כך ניתן לפתח פרופילים חדשים על פי דרישה, בסיוע המחלקה הטכנית של חברת פרופאל.
אנו נותנים מענה למערכות 50 קילוואט ומעלה בהתקנות על גגות וקרקעיות ומספקים רכיבים אלו למיטב המתקינים והיזמים בתחום.
רכישת מערכות העיגון בישראל מבטיחה מוצר המיוצר בישראל, כחול-לבן, תוך שימוש בטכנולוגיות מחזור בת קיימא ברוח המוצרים הסולאריים הידידותיים לסביבה, עם שירות ללא תחרות. צברנו ניסיון ומומחיות בתחום הסולארי ובייצור פרופילים למערכות אלו בארץ ובאירופה: פרופילי פרופאל הותקנו כבר במאות מערכות סולאריות בארץ ובעולם.

תכנון וייצור פרופילי אלומיניום

לצפייה בקטלוג הפרופילים שלנו

לקבלת עדכונים חמים למייל

הם נמצאים בכל מקום - בערים קטנות וגדולות

ניוזלטר
דילוג לתוכן